4. Serebral Palsi Sempozyumumuz Başarıyla TamamlandıTıp Fakültemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen “Serebral Palsi Sempozyumu”, 7 Mart Cumartesi günü Aşık Paşa Konferans Salonumuzda gerçekleşti.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği ve Pediatrik Rehabilitasyon Çalışma Grubu’nun da destekleriyle Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlik, kısa piyano dinletisinin ardından, Sempozyum Başkanı ve aynı zamanda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Afitap İçağasıoğlu ile Pediatrik Rehabilitasyon Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Resa Aydın’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından kürsüye gelen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül ise konuşmasında serebral palsi konusundaki bilgi paylaşımlarının önemine değinerek bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve programı düzenleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalımıza ve Prof. Dr. Afitap İçağasıoğlu’na teşekkür etti.

Gün boyunca devam eden sempozyumda, “Serebral Palsi’de Erken Tanı ve Güncel Rehabilitatif Yaklaşımlar”, “Serebral Palsi’de Fizyoterapi” ve “Serebral Palsi’de Diğer Tedaviler” başlıklı 3 oturumda uzman hekimlerimiz konuyu derinlemesine ele aldılar.