Yaza Merhaba Partisi

 İÜ Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği Yaza Merhaba Partisi’nde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih: 19 Haziran 2019/Çarşamba

Yer: İÜ Taş Odalar/ Beyazıt

Saat: 13.00-16.30

Afiş betimlemesi:
Dikey dikdörtgen formdaki afiş uzun kenardan ikiye ayrılmıştır. Üst kısımda sarı arka planın üzerinde pembe, yeşil ve turuncu renklerinden oluşmuş bir kumsal şemsiyesi vardır. Şemsiye görsele yaklaşık 45 derecelik açıyla sağ köşeden yerleştirilmiştir. Ortada ise yeşil bir palmiye ağacının kuşbakışı görünümü bulunmaktadır. Sol köşede yine kuşbakışı görünen bir içecek görünmektedir. Bardak yuvarlak formatta olup içinde pembe bir pipet bulunmaktadır. İçeceğin rengi turuncudur. Bu içeceğin hemen alt kısmında başka bir içecek bulunmaktadır. Bardağın kenarında yeşil ve turuncu renklerinden oluşan bir parça limon vardır. Tüm bu görsellerin üzerinde büyük ve mor yazı tipi ile “Yaza Merhaba” yazmaktadır. Hemen altında daha küçük bir yazı tipi ile “partisine davetlisiniz!” yazmaktadır. En altta ise büyük harflerle “İstanbul Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi” yazmaktadır. Afişin ikiye ayrılan kısmının sağ tarafında İstanbul Üniversitesi’nin ve İstanbul Üniversitesi Eneglliler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin logosu yan yana bulunmaktadır.
Afişin ikinci kısmını oluşturan alt kısmın arka planı ise toz pembe diye tabir edilen açık pembeden oluşmaktadır. Pembe arka planın üzerinde irili ufaklı beyaz puantiyeler bulunmaktadır. Puantiyelerin üzerinde ise mor yazı tipiyle “19 Haziran”, “2019”, “Çarşamba”,”13:00-16:30”, “İstanbul Üniversitesi”, “Taş Odalar Bahçe” yazıları alt alta gelecek şekilde sol tarafa yerleştirilmiştir. Sağ tarafta ise “DJ Cihan ile geçmişten Günümüze Müzikler”, “Bollywood Hint Kınası”, “Hint Müziğinden Esintiler”, “şans Bileklikleri”, “Batik Tişört Boyama”, “Açık Büfe Yemekleri” yazıları alt alta yazmaktadır.Yaklaşan Etkinlikler

Yaza Merhaba Partisi

Konum