İstanbul Üniversitesi 2. Engelsiz Amatör Satranç Turnuvası Yapıldı

İÜ Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENUYGAR) bünyesinde bulunan Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü tarafından İÜ 2. Engelsiz Amatör Satranç Turnuvası, 11 Mayıs 2017 tarihinde koordinatörlüğün önündeki bahçede gerçekleştirildi.

2. Engelsiz Amatör Satranç Turnuvasının açılışında konuşma yapan İÜ ENUYGAR Merkez Müdürü Prof. Dr. Resa Aydın, düzenlenen bu turnuvanın geleneksel bir turnuva haline gelmesinin hedeflenen amaçlarından birisi olduğu ve farklı engel gruplarının kaynaştırılmasının sağlandığını belirtti.

Etkinliğin düzenlenmesinde katkılarını esirgemeyen hakemlik yapan İÜ İktisat Fakültesi Öğrencisi Ali Yavuz’a Prof. Dr. Resa Aydın ve Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Uzman Songül Altınsaçlı tarafından teşekkür plaketi verildi.

Düzenlenen turnuvada hakem olarak Yrd. Doç. Dr. Hakan Mete Taştan’a ve destekleyici kurum olan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin temsilcileri Gülşen Yavuz’a ve Sami Şentürk’e teşekkür belgesi ve sanat atölyesince hazırlanan hediyeler verildi.

Turnuvada birinci olan Ahmet Kıtır’a, ikinci olan Efdal Tarakçı’ya, üçüncü olan Kaya Muhammed’e ve dördüncü olan Enes Salih Arpa’ya ödülleri, kupaları ve madalyaları takdim edildi.

Haber: Uzman Songül ALTINSAÇLIYaklaşan Etkinlikler

Konum