8 Mart Dünya Kadınlar Günü: Kadın ve Engelli Olmak: Kişisel Deneyimlerin Bilimsel Çalışmalarda Karşılık Bulması

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde İstanbul Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenecek olan “Kadın ve Engelli Olmak: Kişisel Deneyimlerin Bilimsel Çalışmalarda Karşılık Bulması” başlıklı seminerin konuşmacı konuğu genç akademisyen Elif Emir Öksüz.

Elif Emir Öksüz 2008 yılında Hacettepe Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalında yüksek lisans yapmıştır. Sonrasında Amerika Birleşik Devletlerinde Xavier Üniversitesi klinik ruh sağlığı danışmanlığında bir yüksek lisans daha tamamlamış ve Cincinnati Üniversitesinde psikolojik danışman eğitimi konusunda doktora yapmıştır. Halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi olan Öksüz, engelli danışanlara yaklaşım, kesişen kimlikler, azınlık olma psikolojisi, sosyal adalet gibi konularda çalışmalarını yürütmektedir.

İstanbul Üniversitesi Engellilik Araştırmaları Anabilim Dalı Seminer Programı dahilinde gerçekleştirilecek olan toplantıya katılım için enuygar@istanbul.edu.tr adresine kayıt yaptırılabilir.

Tarih: 8 Mart 2021

Saat: 19.00-20.30

Yer: ZoomGaleri