İstanbul Üniversitesi 1. Engelsiz Satranç Turnuvası Yapıldı

İÜ Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENUYGAR) bünyesinde bulunan Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü tarafından İÜ 1.Engelsiz Amatör Satranç Turnuvası, 9 Mayıs tarihinde Beyazıt/Taş Odalar Koordinatörlük önü bahçesinde gerçekleştirildi.

1.Engelsiz Satranç Turnuvası açılışında konuşma yapan İÜ ENUYGAR Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Songül Atlınşaçlı, “Engelli ve engelsiz insanları bir araya getirmek amaçlı toplanılmıştır” diyerek etkinliğin amacından söz etti.

Açılış konuşmasının devamında etkinliğin düzenlenmesinde büyük katkısı olan İÜ İktisat Fakültesi Öğrencisi Ali Yavuz konuşmasına başlamadan önce tüm engellilerin Engelli Haftasını kutladı. Yavuz, “Engelliler toplum dışında sayılamaz ve biz engellilerin diğer insanlardan hiçbir farkımız yok” diyerek konuşmasını sürdürdü. Konuşmasının devamında Yavuz, satranç turnuvasının ve kendilerinin de tek gayesinin toplumla engellilerin bütünleşmesi olduğunu vurguladı. Konuşmasının son cümlelerinde etkinliğe katılan herkese içtenlikle teşekkür etti.

Satranç Turnuvası başladıktan sonra, turnuvada yarışanların arasında kısa bir açıklama yapan İÜ ENUYGAR Müdürü Prof. Dr. Resa Aydın, “Bütün öğrenciler bir araya gelerek ortak bir amaç uğruna engelli ve engelsiz insanları bir araya getirmek tüm amacımızdır” dedi.

Etkinlikte ayrıca satranç turnuvasına sponsor olanlara teşekkür plaketi verildi. Turnuva ödül töreni ile sona erdi.

Haber: Batuhan DEMİRCİ

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

timthumb

23/05/2016
1726 defa okundu

İstanbul Üniversitesi

34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

Tel: 0 (212) 440 00 00